Nejkvalitnější

Opravy a servis notebooků

Opravy a servis notebooků

Naše společnost již přes dvacet let provádí servis elektronických zařízení, zejména notebooků. Díky našim zkušenostem dokážeme opravit jakoukoli značku notebooku a více než 90 % závad, které se u notebooků vyskytují. Máme profesionálně vybavenou dílnu pro servis notebooků a ostatních elektronických zařízení nedaleko centra Olomouce. Na každý druh opravy máme specialistu a díky tomu jsme schopni opravit za rok více než 12 000 zařízení, z toho cca 7 800 notebooků. Opravy provádíme i pro naše partnery, většinou počítačové prodejny, které nemají takové zkušenosti, vybavení a školený personál. Tito partneři chtějí nabídnout zákazníkům kvalitní službu navíc, a proto spolupracují právě s námi. Jsme jednička v Česku na opravy notebooků. Níže Vám popíšeme nejčastější závady, které u nás opravujeme.

Všechny opravyCo vlastně umíme?
Drobné opravyDispleje, konektory, klávesnice…
Složitější opravyZákladní desky, čipy, plasty…
Speciální opravyPo polití, po blesku apod.

Oprava poškozeného displeje

Velmi často se setkáváme se selháním displeje notebooku. Selhání může být opotřebením, špatným zacházením nebo mechanickým poškozením. V některých případech jde displej opravit. Opravu displeje provádíme, když je například displej mechanicky zničen (je prasklý), výměnou za nový kus s minimální zárukou 24 měsíců. Displeje pro většinu modelů notebooků máme skladem a jsme schopni jeho výměnu provést takzvaně na počkání.

Preventivní čištění

Našim zákazníkům doporučujeme pravidelné čištění notebooku. Pod pojmem čištění, nebo také profylaxe, se rozumí kompletní revize chladícího systému včetně údržby ventilátoru, výměny teplovodivé plasty, teplovodivých podložek (padů) a odstranění prachu, který se uvnitř notebooku časem nahromadí. Takové vyčištění prodlouží životnost notebooku. Notebook se po vyčištění méně zahřívá a je tak i méně hlučný. Čištění notebooku není nákladná záležitost a je rychle proveditelná (obvykle do druhého dne). Rychlost zanášení notebooku prachem závisí na prostředí, ve kterém je notebook používám. Čištění doporučujeme jednou za dva roky, ideálně každý rok.

Výměna konektorů

Poškodili jste si napájecí konektor, USB konektor nebo jakýkoli jiný konektor? I na toto máme jednoduché řešení. Na rozdíl od servisů, které pouze mění komponenty (nejsou schopny konektor přepájet), naši technici konektor přepájí. Na skladě máme všechny nejpoužívanější konektory. Výměna je relativně rychlá, obvykle do druhého dne.

Oprava plastových dílů

Máte poškozené uchycení pantů v šasi notebooku nebo v krytu displeje? I s tím se snadno vypořádáme. Záleží však na způsobu poškození. Některé poškození lze zalepit speciálním lepidlem, případně lze spoje prošroubovat přes kryt. Tyto opravy jsou mnohem levnější než nákup nových plastových dílů.

Oprava po polití tekutinou

Podařilo se Vám notebook poškodit tekutinou? V takovém případě urychleně vyhledejte servis a nechte notebook zkontrolovat. Je-li to možné, odpojte baterii. Ono se může zdát, že politý notebook funguje, ale ve skutečnosti na základní desce probíhá oxidace a může dojít k nevratnému poškození, případně k drahé opravě (i několik tisíc korun).

Výměna plastových dílů

Zlomené panty a plasty pro nás nejsou překážkou. Dokážeme objednat originální díly na většinu notebooků a plastové díly vyměnit. Taková oprava je nákladnější než oprava lepením nebo prošroubováním. Všechny poškozené díly nahradíme novými, originálními. Notebook má po opravě vlastnosti dle normy výrobce. Tato oprava se však řadí mezi složitější a dražší. Záleží však na konkrétním modelu notebooku.

Výměna BGA čipů

V minulosti velmi častý druh poškození základní desky. Na základní desce se nachází několik důležitých BGA čipů. Patří mezi ně procesor (CPU), severní můstek (north bridge, NB), grafický čip (VGA, GPU) a v poslední řadě dnes už téměř nepoužívaný jižní můstek (south bridge, SB). Tyto obvody se vyznačují tím, že jsou k základní desce pájeny technologií BGA (ball grid array, česky kuličky cínu). V dobách, kdy se ještě používal olovnatý cín, byla závada většinou ve spojích BGA (kuličky mezi součástkou a základní deskou) a stačilo spoj vyčistit a nanést nové kuličky cínu (tzv. reballing). V moderní ekologické době, kdy se používá bezolovnatý cín, jsou problémy mezi jádrem (čipem) a podložkou. V těchto případech takzvané překuličkování (reballing) nemá smysl. Vždy se provádí výměna za nový čip. Tyto problémy nastávají tepelným opotřebením součástek (i vlivem prachem znečištěných notebooků). V takovém případě se cena opravy pohybuje obvykle v ceně do 3 000 Kč s DPH. Je třeba zvážit, jestli je pro Vás daný notebook stále výkonově dostačující (zvládá bez problémů vše, co potřebujete). Pokud ano, je oprava rentabilní, v opačném případě je třeba uvažovat o novém, případně renovovaném notebooku.

Oprava / výměna klávesnice

Často se stává, že si zákazník poškodí klávesnici. V případech, kde se jedná o poškození mechanické (uchycení klávesy) je většinou možné klávesnici opravit. V případech, kdy byl notebook prolit a podobně, musí se klávesnice vyměnit. Standardně se snažíme klávesnice měnit za nové originální. Existuje i možnost výměny za kompatibilní, v případě, že originál již není v prodeji.

Selhání elektroniky

Slyšeli jste o tom, že někdo vypnul notebook a následně již nešel zapnout (případně svítili LED diody, ale na displeji nic?)? I to se může stát. Na základní desce je tisíce součástek, které mají svou životnost. Náš skvělý tým techniků dokáže v těchto případech závadu vyhledat (vadné součástky) a následně je vyměnit. Taková oprava se opět obvykle pohybuje do 3 000 Kč s DPH. Na rozdíl od servisů, kde vymění celou desku (opravy v průměrné hodnotě nad 10 000 Kč). To dokážeme výrazně levněji a se zárukou minimálně 6 měsíců! Opět je třeba zvážit, jestli je pro Vás daný notebook stále výkonově dostačující (zvládá bez problémů vše, co potřebujete). Pokud ano, je oprava rentabilní, v opačném případě je třeba uvažovat o novém, případně renovovaném notebooku.

Výměna HDD / záchrana dat

Pevný disk (HDD) je mechanická součástka citlivá na poškození nárazy nebo prudké pohyby s notebookem. Vzhledem k jeho konstrukčním vlastnostem je i náchylný na klasické opotřebení. Velmi často se stává, že pevný disk (HDD) vypoví službu. V takových případech provádíme jeho výměnu a následnou instalaci operačního systému (Windows, MAC). Notebook je potom ve stavu, jak jste jej původně zakoupili. V případě, že jste měli na původním pevném disku (HDD) důležitá data, nabízíme možnost záchrany dat z poškozených pevných disků. Úspěšnost takové záchrany máme více než 70%. Ke zvážení stojí, zda vyměnit stávající HDD za SSD (solid-state drive), jedná se o mnohem rychlejší médium a takový notebook je pak výrazně rychlejší.

Reinstalace

Občas se nezdaří aktualizace, případně je operační systém poškozen viry nebo neodborným zásahem. V těchto případech provádíme reinstalaci operačního systému s možností překopírování uživatelských dat (foto, hudba, textové dokumenty, video a podobně), programy se musí instalovat znovu. V případě dodání licenčních klíčů Vám nainstalujeme i tyto programy.

Odvirování

Notebook se chová nestandardně? Je pomalý? Je možné, že je napaden virem nebo jiným škodlivým softwarem (malware, ransomware, spyware). I v těchto případech Vám umíme pomoci. Notebook profesionálně odvirujeme a připravíme ho pro další bezproblémové užívání. Náš tým Vám doporučí kvalitní antivirovou ochranu. Na trhu je mnoho nekvalitních produktů a proto je třeba zvážit případného dodavatele řešení.

Potřebujete opravit notebook, telefon nebo tablet?

Zastavte se za námi na Olomouckou prodejnu nebo si objednejte svoz Vašeho zařízení kurýrní službou.

Další informace

#OPRAVÍMETO!